5 סימני האזהרה לדורבן בעקב

מאת ד"ר דן צין

ומה לעשות אם אתם סובלים מכאב כרגע! הכאב שלכם מנסה לעזור לכם… אל תתעלמו מסימני האזהרה עד שיהיה מאוחר מדי! אפילו טובי הרופאים עלולים לעשות את הטעות הזו!

כאשר שוברים יד או רגל, קל לזהות את הפגיעה כי יש כאב חזק וסימנים חיצוניים כדוגמת נפיחות ואודם במקום הפגיעה. זו בדיוק הסיבה שדורבן העקב הוא כל כך מטעה! כי אין שום סימני נפיחות או אודם בעקב, אין שום גוש או בליטה, ולכאורה העקב נראה בריא לגמרי. במצב כזה יש רופאים שעלולים לטעות באבחנה ולחשוד שמדובר בשבר מאמץ בעקב.

יש רופאים המומחים בזיהוי מקור הכאב. מאחר ומקור הכאב עלול להיות חבוי, נדרשת התמחות מיוחדת כדי לזהות את דורבן העקב ולטפל בו בצורה נכונה. זו הסיבה שהמרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין צריך להיות הבחירה מס’ 1 שלכם. כי אנו יודעים בדיוק מה לעשות אם אתם סובלים מדורבן בעקב.

סימן אזהרה מס’ 1: כאב בעקב

בתמונה ניתן לראות את המיקום האופייני בו מרגישים כאב בלחיצה כאשר סובלים מדורבן העקב. אם אתם לוחצים בעזרת האצבע על הנקודה המסומנת ומרגישים כאב, בעוד שלחיצה על האזורים ליד הנקודה אינה מייצרת אותה רמה של כאב, בהחלט יתכן שאתם סובלים מדורבן בעקב.

5 סימני אזהרה לדורבן העקב - מיקום הכאב 

סימן אזהרה מס’ 2: הכאב חמור יותר בצעדים הראשונים, בתחילת ריצה או הליכה.

כאב אופייני לדורבן בעקב הוא בעת דריכה על העקב. הכאב חמור יותר בצעדים הראשונים לאחר מנוחה: בבוקר, אחרי ישיבה במשרד או יציאה מהרכב. הכאב נחלש בהמשך ההליכה או הריצה. אנחנו טיפלנו במאות מקרים של דורבן העקב, כך שאל תאבדו תקווה אפילו אם אתם כבר לא זוכרים איך זה להרגיש טוב וללא כאבים, כשיכולתם:

  • ללכת בקלות ובנוחות ללא כאבים
  • לרוץ ולעשות אימוני ריצה
  • לרדת מהמיטה בבוקר בלי לצלוע לאמבטיה ולשירותים
  • לנעול את הנעלים שאתם אוהבים

ככה מרגישה רגל בריאה ללא דורבן העקב, כאשר לא צריך לפחד ולחשוש מהכאב וההגבלה בתנועה. זה מה שסיפר לנו ר’ אחרי שפתר את הבעיה בעזרת המרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין: “סבלתי מדורבן בעקב ד”ר צין זיהה את המיקום המדויק והתאים לי סדרת שלושה טיפולים בגלי הלם, בליווי תרגילים ומתיחות ועכשיו הכאבים וההגבלות נפתרו ודורבן העקב נעלם. עכשיו אני יכול לחזור לרוץ ולהתאמן כמו שאני אוהב ולחזור לחיים הרגילים שלי בלי הכאבים היומיומיים שסבלתי מהם. אני ממליץ בחום על המרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין כי אני באמת מאמין ביתרונות המוכחים של הטיפול שהוא מספק בגלי הלם לדורבן העקב”.

זה מה שכנראה צפוי גם לכם אם תנצלו את ההצעה המיוחדת שלנו לשיחת אבחון ראשונית עם ד”ר צין ללא כל עלות או התחייבות, שנסביר עליה בהמשך, אחרי שנדבר על:

סימן אזהרה מס’ 3: הכאב מחמיר למחרת הפעילות הגופנית

כאשר מדובר בדורבן העקב, בדרך כלל, הכאב בבוקר למחרת פעילות גופנית חזק יותר. האינסטינקט במקרה כזה הוא לנסות לנוח ולהפסיק את הפעילות הגופנית, ואת אימוני הריצה למי שמתאמן. זו בדיוק הסיבה בגינה חשוב להכיר גם את סימן האזהרה הבא:

סימן אזהרה מס’ 4: תגובה חלקית בלבד למנוחה

פעמים רבות רופאים ממליצים על הפסקת פעילות גופנית למשך תקופה מסוימת, לעיתים אפילו ארוכה, כדי לטפל בכאב. אלא שכאשר מדובר בדורבן העקב, מנוחה בלבד אינה מספיקה. גם אם הכאב יפחת כתוצאה מהמנוחה, הוא לא יעלם לגמרי וימשיך להציק לאורך זמן. אם אתם אוהבים לרוץ, אתם ממש לא חייבים להפסיק לרוץ לגמרי, ובשיטת הטיפול של המרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין, ניתן להמשיך בפעילות גופנית גם תוך כדי הטיפול.

אם ניסיתם לטפל בדורבן העקב באמצעות תרופות או זריקות, אתם חייבים לדעת ש:

סימן אזהרה מס’ 5: טיפול תרופתי לא עוזר לטווח הארוך

פעמים רבות רופאים רושמים למטופל שסובל מדורבן העקב טיפול תרופתי אנטי דלקתי. אלא שטיפול זה אמנם מקל על הכאב לטווח הקצר, אולם לרוב אינו מצליח לרפא את דורבן העקב ועם סיום הטיפול הכאב חוזר או מתגבר. מאחר ולא מומלץ ליטול טיפול תרופתי אנטי דלקתי לפרקי זמן ארוכים, טיפול כזה לא יכול לפתור את בעיית דורבן העקב מהשורש ונדרש לטפל בדורבן העקב בדרך אחרת.

“פתרון מהשורש” לדורבן העקב

זו בדיוק המהות של הטיפול בגלי הלם בטכנולוגיה של המרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין – פתרון מהשורש לבעיה, ללא תרופות או זריקות, ב-3 טיפולים קצרים בלבד, ללא צורך בניתוח פולשני, ללא תקופת החלמה ארוכה, וללא סדרה ארוכה של טיפולי פיסיותרפיה. המרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין הוא אחד ממרכזי הטיפול הייחודיים בארץ שמופעלים על ידי רופא אורטופד מומחה מפוקח משרד הבריאות.

הזמנה לשיחת ייעוץ חינם עם אורטופד מומחה ללא התחייבות

בין אם אתם סובלים כרגע מהכאב ובין אם לא, תנו לצוות המקצועי שלנו לבחון את המקרה שלכם, לוודא שאכן מדובר בדורבן העקב, ולבדוק את התאמתכם לטיפול בגלי הלם במרכז הישראלי לטיפול בגלי הלם של ד”ר דן צין.

אין לכם כל התחייבות. פשוט לחצו על הקישור, מלאו את הפרטים, ואנו נדאג ליצור אתכם קשר ולשים אתכם על המסלול המהיר לחזרה לפעילות, לסגנון החיים שלכם ולדברים שאתם כל כך אוהבים לעשות. אנחנו לא מבטיחים פתרונות קסם, אנחנו פשוט אוהבים לחשוב שהשירות שלנו מבוסס על רצון אמיתי לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר. לחצו עכשיו על הקישור ופנו אלינו עוד היום!

נ.ב.

זה הזמן להפסיק “להיזכר” איך היו החיים לפני דורבן העקב ולהתחיל לפעול לפתרון ולהחלמה מלאים, ולקבל בחזרה את הביטחון ביכולת שלכם לרוץ וללכת ללא כאבים. אין לכם שום דבר להפסיד, רק מה להרוויח. לחצו על הקישור כבר כעת, השאירו את פרטיכם ואנו ניצור איתכם קשר במהירות.

לקריאה על טיפולים נוספים

5 סימני האזהרה לדורבן בעקב

טיפול בשבר שלא התאחה באמצעות גלי הלם

טיפול בשחיקת סחוס בברך באמצעות גלי הלם

טיפול בדלקת בגיד הפיקה באמצעות גלי הלם

טיפול באצבע הדק באמצעות גלי הלם

טיפול בכאבים בצד הירך באמצעות גלי הלם

טיפול בהסתיידויות בכתף באמצעות גלי הלם

טיפול במרפק טניס ומרפק גולף באמצעות גלי הלם

טיפול בדלקת בגיד אכילס באמצעות גלי הלם

טיפול גלי הלם לדורבן העקב

מה זה טיפול בגלי הלם

לקריאה על טיפולים נוספים

5 סימני האזהרה לדורבן בעקב

טיפול בשבר שלא התאחה באמצעות גלי הלם

טיפול בשחיקת סחוס בברך באמצעות גלי הלם

טיפול בדלקת בגיד הפיקה באמצעות גלי הלם

טיפול באצבע הדק באמצעות גלי הלם

טיפול בכאבים בצד הירך באמצעות גלי הלם

טיפול בהסתיידויות בכתף באמצעות גלי הלם

טיפול במרפק טניס ומרפק גולף באמצעות גלי הלם

טיפול בדלקת בגיד אכילס באמצעות גלי הלם

טיפול גלי הלם לדורבן העקב

מה זה טיפול בגלי הלם

דילוג לתוכן